945 28 45 42 / 945 28 56 45
porpol@porpolteatro.com

Blog

2019-20: IZEN EMATEA IREKIA / 2019-20: MATRÍCULA ABIERTA

GASTEIZKO ANTZERKI ESKOLAN 2019/20 KURTSORAKO IZEN-EMATEA IREKIA DAUKAGU DAGOENEKO.

EN LA ESCUELA DE TEATRO DE VITORIA-GASTEIZ YA HEMOS ABIERTO MATRICULA DEL CURSO 2019/20

INFORMAZIO GEHIAGO / MÁS INFORMACIÓN:

-ERREGE-ERREGINA KATOLIKOAK 4, REYES CATÓLICOS 4

-ORDUTEGIA / HORARIO: 9.00 – 14.30 ; 16.30 – 19.00.

-TELEFONO ZENBAKIA / NÚMERO DE TELEFONO: 945-284542 / 945-285645

Read more

PREESTRENO DE LA OBRA ‘KATMANDÚ’ / ‘KATMANDÚ’ ANTZEZLANAREN AURRESTREINALDIA

PORPOL TEATRO

 ‘KATMANDÚ’

Proyecto apoyado por el Departamento de Cultura del Ayuntamiento de Vitoria-Gasteiz

LUGAR:

TALLER DE ARTES ESCÉNICAS (REYES CATÓLICOS, 4)

FUNCIONES:

-28 DE OCTUBRE (DOMINGO, 17.30) *

-30 DE OCTUBRE (MARTES, 16.30) *

-6 DE NOVIEMBRE (MARTES, 16.30) *

*En días inmediatamente posteriores a cada función, se producirán encuentros para charlar sobre la obra y poner en valor las vivencias de las mujeres mayores y su presencia en el ámbito cultural, encuentros en los que se aplicarán métodos de animación teatral para enriquecer el debate.

INVITACIONES:

Taller de Artes Escénicas (Reyes Católicos, 4). Horario: lunes a viernes, 9.00-1430; 16.30-19.00

 

SINOPSIS:

Una mujer mayor. Vive sola, está enferma y apenas puede salir de casa, pero pronto la van a operar “para quedar como nueva”, dice su doctora. Una tarde revisa el contenido de unas cajas, evocando momentos de su niñez, de su juventud, alegrías y desaciertos, la repercusión que tuvo sobre su vida la Reconversión Industrial de los años 80. Y todos esos recuerdos se mezclan con la incertidumbre de la desaparición de su hijo, hace tres meses.

 

PORPOL ANTZERKIA

 ‘KATMANDÚ’

Gasteizko Udalaren Kultura Sailak babestutako proiektua

LEKUA:

ESZENA-ARTE TAILERRA (ERREGE-ERREGINA KATOLIKOAK, 4)

EMANALDIAK:

-URRIAK 28 (IGANDEA, 17.30) *

-URRIAK 30 (ASTEARTEA, 16.30) *

-AZAROAK 6 (ASTEARTEA, 16.30) *

*Emanaldia egin eta egun batzuk geroago, antzezlanari buruz hitz egiteko eta emakume zaharren bizipenak kulturgintzan aldarrikatzeko topaketak garatuko dira, non eztabaida aberasteko antzerki-metodoak erabiliko diren.

 

GONBIDAPENAK:

Eszena-Arte Tailerra (Errege-Erregina Katolikoak, 4). Ordutegia: astelehenetik ostiralera, 9.00-1430; 16.30-19.00

SINOPSIA:

Emakume zahar bat. Bakarrik bizi da, gaixorik dago eta ia-ia ezin da etxetik irten, baina berehala ebakuntza egingo diote, medikuaren esanetan, “primeran gelditzeko”. Arratsalde batean kutxa batzuk ireki ditu, aldi berean txikitan zein gaztetan bizi izan zen momentuak, une alaiak zein akatsak, 80. Hamarkadaren Industria-Birmoldaketak haren bizitzan izan zuen eraginak berriro ere irekiz. Oroitzapen horiek guztiak duela hiru hilabete hasi zen semearen desagerpenarekin nahastuko dira.

 

Read more

JUNIO: MUESTRAS DE FIN DE CURSO / EKAINA: KURTSO AMAIERARAKO ERAKUSTALDIAK

MUESTRAS FINALES DE CURSO

ENTRADA CON INVITACIÓN: PEDIR EN OFICINA

(REYES CATÓLICOS 4, BAJO; 945-284542)

VIERNES 7 DE JUNIO

HORA: 19.15

LUGAR: TAE (REYES CATÓLICOS 4, BAJO)

GRUPO DE TEATRO PARA JÓVENES (15-18 AÑOS)

OBRA: ‘LOS DIENTES DEL DIABLO’

HORA: 20.30

LUGAR: TAE (REYES CATÓLICOS 4, BAJO)

GRUPO DE TEATRO PARA JÓVENES (15-18 AÑOS)

OBRA: ‘BUFONERÍAS Y OTRAS PICARESCAS’

SÁBADO 8 DE JUNIO

HORA: 10.30

LUGAR: TAE (REYES CATÓLICOS 4, BAJO)

GRUPO DE TEATRO PARA NIÑOS Y NIÑAS (11-14 AÑOS)

OBRA: ‘NUMBER 304’

HORA: 12.00

LUGAR: TAE (REYES CATÓLICOS 4, BAJO)

GRUPO DE TEATRO PARA NIÑOS Y NIÑAS (6-10 AÑOS)

OBRA: ‘TWO THIEFS AND THE MAGIC MACHINE’

HORA: 12.30

LUGAR: TAE (LOS MOLINOS S/N)

GRUPO DE TEATRO PARA NIÑOS Y NIÑAS (6-10 AÑOS)

OBRA: ‘EL UNIVERSO DE LOS CUENTOS’

LUNES 10 DE JUNIO

HORA: 18.45

LUGAR: TAE (LOS MOLINOS S/N)

GRUPO DE TEATRO PARA NIÑOS Y NIÑAS (6-10 AÑOS)

OBRA: ‘DORDOKAREN BIDAIA’

MARTES 11 DE JUNIO

HORA: 19.00

LUGAR: TAE (LOS MOLINOS S/N)

GRUPO DE TEATRO PARA NIÑOS Y NIÑAS (6-10 AÑOS)

OBRA: ‘KIDS, CLOCK DANGER!’

JUEVES 13 DE JUNIO

HORA: 18.30

LUGAR: TAE (LOS MOLINOS S/N)

GRUPO DE TEATRO PARA NIÑOS Y NIÑAS (11-14 AÑOS)

OBRA: ‘EL PRINCIPITO’ (ADAPTACIÓN LIBRE)

SÁBADO 15 DE JUNIO

HORA: 10.30

LUGAR: TAE (REYES CATÓLICOS 4, BAJO)

GRUPO DE TEATRO PARA NIÑOS Y NIÑAS (11-14 AÑOS)

OBRA: ‘UDALEKUAK’

HORA: 11.00

LUGAR: TAE (LOS MOLINOS S/N)

GRUPO DE TEATRO PARA NIÑOS Y NIÑAS (11-14 AÑOS)

OBRA: ‘TRAPPED’

HORA: 12.15

LUGAR: TAE (REYES CATÓLICOS 4, BAJO)

GRUPO DE TEATRO PARA NIÑOS Y NIÑAS (6-10 AÑOS)

OBRA: ‘HAMELINGO TXIRULARIAK’

LUNES 17 DE JUNIO

HORA: 18.30

LUGAR: TAE (LOS MOLINOS S/N)

GRUPO DE TEATRO PARA NIÑOS Y NIÑAS (6-10 AÑOS)

OBRA: ‘MONA LISA LAPURKETA’

JUEVES 20 JUNIO

HORA: 20.30

LUGAR: TAE (REYES CATÓLICOS 4, BAJO)

GRUPO DE FORMACIÓN PROFESIONAL DE ACTRICES Y ACTORES

OBRA: ‘LA VISITA DE LA VIEJA DAMA’

VIERNES 21 DE JUNIO

HORA: 20.30

LUGAR: TAE (REYES CATÓLICOS 4, BAJO)

GRUPO DE FORMACIÓN PROFESIONAL DE ACTRICES Y ACTORES

OBRA: ‘LA VISITA DE LA VIEJA DAMA’

KURTSO AMAIERARAKO ERAKUSTALDIAK

SARRERA GONBIDAPENAREKIN: BULEGOAN ESKATU

(ERREGE-ERREGINA KATOLIKOAK 4, BEHEA; 945-284542)

EKAINAK 7 (OSTIRALA)

ORDUA: 19.15

LEKUA: TAE (ERREGE-ERREGINA KATOLIKOAK 4, BEHEA)

GAZTEENTZAKO TALDEA (15-18 URTE)

ANTZEZLANA: ‘LOS DIENTES DEL DIABLO’

ORDUA: 20.30

LEKUA: TAE (ERREGE-ERREGINA KATOLIKOAK 4, BEHEA)

GAZTEENTZAKO TALDEA (15-18 URTE)

ANTZEZLANA: ‘BUFONERÍAS Y OTRAS PICARESCAS’

EKAINAK 8 (LARUNBATA)

ORDUA: 10.30

LEKUA: TAE (ERREGE-ERREGINA KATOLIKOAK 4, BEHEA)

TXIKIENTZAKO TALDEA (11-14 URTE)

ANTZEZLANA: ‘NUMBER 304’

ORDUA: 12.00

LEKUA: TAE (ERREGE-ERREGINA KATOLIKOAK 4, BEHEA)

TXIKIENTZAKO TALDEA (6-10 URTE)

ANTZEZLANA: ‘TWO THIEFS AND THE MAGIC MACHINE’

ORDUA: 12.30

LEKUA: TAE (ERROTA Z/G)

TXIKIENTZAKO TALDEA (6-10 URTE)

ANTZEZLANA: ‘EL UNIVERSO DE LOS CUENTOS’

EKAINAK 10 (ASTELEHENA)

ORDUA: 18.45

LEKUA: TAE (ERROTA Z/G)

TXIKIENTZAKO TALDEA (6-10 URTE)

ANTZEZLANA: ‘DORDOKAREN BIDAIA’

EKAINAK 11 (ASTEARTEA)

ORDUA: 19.00

LEKUA: TAE (ERROTA Z/G)

TXIKIENTZAKO TALDEA (6-10 URTE)

ANTZEZLANA: ‘KIDS, CLOCK DANGER!’

EKAINAK 13 (OSTEGUNA)

ORDUA: 18.30

LEKUA: TAE (ERROTA Z/G)

TXIKIENTZAKO TALDEA (11-14 URTE)

ANTZEZLANA: ‘EL PRINCIPITO’ (MOLDAKETA LIBREA)

EKAINAK 15 (LARUNBATA)

ORDUA: 10.30

LEKUA: TAE (ERREGE-ERREGINA KATOLIKOAK 4, BEHEA)

TXIKIENTZAKO TALDEA (11-14 URTE)

ANTZEZLANA: ‘UDALEKUAK’

ORDUA: 11.00

LEKUA: TAE (ERROTA Z/G)

TXIKIENTZAKO TALDEA (11-14 URTE)

ANTZEZLANA: ‘TRAPPED’

ORDUA: 12.15

LEKUA: TAE (ERREGE-ERREGINA KATOLIKOAK 4, BEHEA)

TXIKIENTZAKO TALDEA (6-10 URTE)

ANTZEZLANA: ‘HAMELINGO TXIRULARIAK’

EKAINAK 17 (ASTELEHENA)

ORDUA: 18.30

LEKUA: TAE (ERROTA Z/G)

TXIKIENTZAKO TALDEA (6-10 URTE)

ANTZEZLANA: ‘MONA LISA LAPURKETA’

EKAINAK 20 (OSTEGUNA)

ORDUA: 20.30

LEKUA: TAE (ERREGE-ERREGINA KATOLIKOAK 4, BEHEA)

ANTZEZLEEN PRESTAKUNTZA PROFESIONALAREN TALDEA

ANTZEZLANA: ‘LA VISITA DE LA VIEJA DAMA’

EKAINAK 21 (OSTIRALA)

ORDUA: 20.30

LEKUA: TAE (ERREGE-ERREGINA KATOLIKOAK 4, BEHEA)

ANTZEZLEEN PRESTAKUNTZA PROFESIONALAREN TALDEA

ANTZEZLANA: ‘LA VISITA DE LA VIEJA DAMA’

Read more